Uysal ama çılgın yılların BiyonikKedi'siyim.Her an yırtıcı bir pantere dönüşebilirim.Kafamın tasını attırmasınlar yeter.Karışan,bulaşan,sataşanlara uyuz olur ben de sataşırım..Herkes kendi bildiği doğrularıyla kendi hayatını yaşasın gitsin.Daha ne!!Yaşayacaksan adam gibi yaşa!Zaten hayat çok kısa!

4 Mayıs 2010 Salı

TV'SİZ HAYAT

Oh ne rahat!Sbs adayı kızıma uygun ortam sağlamak için epeydir Tv izlemiyoruz biliyorsunuz.Biliyor musunuz??Akşam yemeğine başlarken mutfakta şöyle bi haberleri izler kapatırız.Hergün 2 günlük gazete aldığımız için okuduğumuz ve genelde can sıkıcı haberlerin görüntülerini de izlemeyiverelim ne olacak.Birbirimizle daha çok vakit geçirmenin zevki,gün içinde anlatmayı unuttuğumuz detayların farkına varmak,heyecanla neler yapıp yaşadığımızı öğrenmek o aptal kutusuna takılıp kalmaktan çok daha anlamlı ve kıymetli.Tabii çevremdekiler izledikleri proğramlardan falan konuşurlarken bana:"Sence Biyo?"diye fikrimi sorduklarında benim mal gibi kalıp:"bilmiyorum,izlemedim"demem ilk önceleri salak bi durummuş gibi olsa da şimdi aslında çoğunun"ay keşke bizde izlememeyi başarabilsek"dediğini duymak sevindiriyor beni.

Eh muhalefet heryerde anacım.Bu durumumuzu çok yabani,çok ilkel bulanlarda yok değil."Tv izlemeden nasıl vakit geçiriyorsunuz,"Koca plazman olacak ve sen Tv seyretmeyeceksin,hediye et onu bize cıkcık",?","Aaa canım olur mu öyle şey,hangi devirde yaşıyoruz"diyorlar.Yıl 2010 ama mağaradayım ya ben,izlemiyorum.Haftasonu kızlarımızla sinemaya gitmemizi ve kocamla film seçerek DVD izlemeyi saymıyorlar ve "ikisi aynı şey değil!Tv izlenmez mi allaşıkına sende"diye inatlaşıyorlar birde yav.

Hayır,şimdiye kadar izle izle ne oldu?Hangi dizi hayatını kurtardı,hangi karakter sana rol model oldu,neyi izledinde hayatın değişti diyorum tık yok.Hayatına iz bırakmış ve hemen hatırlayıverecekleri ,karşıma çıkartacağı yakız zamana ait bir proğram yok,öyle pelteleşiyor beyin işte.

Çocukluğumun dizileri olarak hemen küçük ev,Cosby show,kara şimşek,dallas,köle isaura,uzay yolu,mavi ay,alf,altın kızları hatırlıyorum.Ve muppet show,barış manço ile 7den 77ye,adile naşitten kuzucuklara masallar,susam sokağı ne kaliteli yayınlardı.Ben hatırlamakta zorlandım adam blogunu yapmış helal olsun.

Şimdikilere bakın birde:Kurtlar vadisi,ezel,aşkı memnu,binbir gece(az izlemedim),bi dünya para dökülüp 3 bölüm sonra kaldırılan dizi çöplükleri,sabah sabah seda sayan,bir türkücü yada sanatçı!eskisine sundurulan koy bi ahçı,bi doktor,bi elişi yapan teyze al sana proğramları, sürüsüyle izdivaç proğramları.Seviyeye bak hizaya gel!İşte benim yalnız,seviyesiz ve balık hafızalı(aptalın kibarcası)ülkem!

Yazarın Notu:Beren Saat'ten midem bulanıyor artık.Normalde bile "yürüyemeyen kıza"tutup yürümeli reklam yaptırmışlar!Pes!Yürüyememesine gıcık olmaktan hangi ürünü neresine koyuyor onu bile hatırlamıyorum bak.

8 yorum:

Özlem dedi ki...

dün akşam buna benzer düşündüm.
evde yalnızım ve ezeli izliyorum , kendi kendime hep aynı sahneler ve hangi kanalı açsan benzer senaryolar ,kendime kızdım ve başka kanala baktım sıkıldım çünkü , olumsuzluklarda...
türk malı'na baktım birazcık gülsemde aslında tam bir baş ağrısı olduğuna kanaat getirdim. cır cır aynı kişi konuşmaz ki canım bu ne ya kafam patladı,zaten iş çıkışı benim çok konuşan bi müşterim var o geldi kırk saat bir ordan girdi diğer taraftan çıktı , zannettim ki hala karşımda müşterim :)))) bundan sonrası da cabası uyku.
sana canı gönülden katılıyorum ve destekliyorum ve önerdiğin linkine tıklıyorum:))) ve
SON.

Aysetun dedi ki...

Sevgili Biyo, bizde tahminen 4 sene önce kızım öss oğlum ise oks hazırlıklarındayken alt yazılı kanalları seyretmeye başladık eşimle, maksat ses olmasın:) Kızım şimdi üniversitede oğlumsa anadolu lisesinde ama biz alt yazılı kanal alışkanlığımızı değiştiremedik. Bu sayede de seyredilen dizileri bilemiyoruz ve mutluyuz.

Nenoni dedi ki...

Haberler ve bir-iki de dizi dışın da tv seyretmiyorum.Farmville daha eğlenceli :))

elif dedi ki...

http://www.makyajcantam.org/2010/05/mac-flowerplay-pleasure-principle.html

buradaki yorumuzla tanıdım sizi,tüm gün gülmeme neden oldunuz=)zekanız bizden farklı işliyor kesin
bunu yazı konusu yapınsana=)"testiler taştı"=)))

Posion dedi ki...

İnsan bi müddet izliyor bi müddet bılıyor yine izlersin mrk etme.açıkcası ben hiçbi faidesini görmedim.en iisi izlememek.b.saat benide tiksindiriyor...

Dikkat! biyo var ! dedi ki...

@Özlem,eseli izlemeyen nadir türküm ben:)

@Ayşetun,zaten doğru yapıyoruz biliyorum da sen gibi destekler gelince daha çok seviniyorum valla.

@Nenoni,hah faceboku olmayan ve farmville dilini yabancı lisan gibi dinleyen bir ben varım.arkadaşlar inek-dana-keçi-ördek vb diyorlar ben mal gibi bakıyorum :)

@Elif,allah razı olsun bacım,allah hep güldürsün seni,yazı yaparım işallah onuda bi ara

@Posion kardeş,senden zehir zemberek yorum beklerdim hani adından dolayı.izlerim elbet ben hep"hiç yapmıyorum trallallalla"dediğim şeyleri yaptım.

Makyajlı Kız dedi ki...

aaa cosby showw nasıl nostalji oldum okuyunca bir de charles in charles vardı hatırladın mı paso kuzen larry diyordu :)

bir de ben 7 den 77 ye ye hep mektup yolluyordum adam olacak çocuğa çıkayım diye ama beni hiç seçmediler ahaha :) çok üzülürdüm her hafta anneme mektup yazdırırdım sorumda hazırdı Barış Manço abime diyecektim ki ''senin saçların neden uzun'' ahahaha :))

yazı için sağol biyonikpisim nostalji oldum vallahi :)

Dikkat! biyo var ! dedi ki...

@Mkız,7den 77ye hayatta çıkartmazlar beni,çıkartsalarda ne giyecemki diye düşünürdüm ben o yaşlarda,bırak mektup yazmayı:)